Tomaszewsky Band

  Tomaszewsky Band  to zespół profesjonalnych muzyków, występujących w niecodziennych dla siebie muzycznych rolach. Skład: Krzysztof Tomaszewski – trąbka, instrumenty klawiszowe, Waldemar Wąsik – saksofon, Rafał Sałagaj – perkusja, Marcin Zieliński – gitara basowa, instrumenty klawiszowe, Artur Backiel – śpiew, Anna Judycka – śpiew.


Krzysztof Tomaszewski

krzys

Muzyk z wykształcenia, trębacz z zawodu, organista z zamiłowania. Znakomity aranżer i lider zespołów muzycznych. W środowisku artystycznym nazywany „Człowiek – Orkiestra”.
Od kilkunastu już lat tworzy własne przedsięwzięcia muzyczne. Często zapraszany do udziału w projektach muzycznych autorstwa największych polskich orkiestr symfonicznych. Jest również cenionym muzykiem sesyjnym, współpracującym z wieloma, znanymi i cenionymi artystami. Obecnie wspólnie z kolegami dziennikarzami tworzy zespół „Poparzeni Kawą 3”.
Jego hasło przewodnie to: wszechstronność, energia, pomysłowość i dobra zabawa.


Artur Backiel

artur

Muzyk z wykształcenia, organista i śpiewak, animator kultury, założyciel i dyrygent Warszawskiego Chóru Międzyparafialnego (obecnie – CANTORES SANCTAE BARBARAE). Muzykuje od najmłodszych lat, obecnie przekazuje muzyczną wiedzę i pasję swoim uczniom. Uczestniczy w wielu warszawskich projektach muzycznych. Osobowość, oryginalny głos i klasyczny sposób śpiewu sprawiają, że jego wykonania szlagierów z poprzednich dekad zatapiają słuchaczy w klimat „tamtych” czasów.


Rafal Sałagaj

rafał

Wszechstronnie wykształcony muzyk, na co dzień i zawodowo – trębacz i pianista, w Bandzie i hobbistycznie – perkusista. Wrażliwość na dźwięki odziedziczył w genach, będąc synem akordeonisty i dorastając w bardzo muzykalnej rodzinie. Członek prestiżowej Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego, z którą grał na deskach światowych sal koncertowych, teatrów i filharmonii, obecnie etatowy muzyk solista w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. Zapraszany do projektów telewizyjnych, w tym nagrań do filmów cenionych twórców np. Jerzego Stuhra oraz do współpracy z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Czesław Niemen, Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, Krystyna Prońko czy Włodzimierz Korcz. Znakomity muzyk sesyjny, aranżer i kompozytor, a także autor tekstów.


Waldemar Wąsik

waldek

Muzyk, genialny wokalista i multiinstrumentalista, gra na: saksofonach (tenorowym, altowym i sopranowym), klarnecie i fortepianie, akompaniator, aranżer. Obecnie pierwszy saksofonista altowy i solista Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie (z która związany jest od 18 lat). Wokalnie kształcił się u Pani Krystyny Prońko i Pana Janusza Szroma, a jego wykonania przebojów z poprzednich dekad cieszą się ogromnym uznaniem wśród publiczności. Współprowadzi zespół PRASKIE MAŁMAZYJE w Domu Kultury PRAGA, Studio Wokalne, działające przy Klubie Alternatywnym CARITAS na warszawskiej Pradze oraz zespół seniorów Cała Praga Śpiewa.


Marcin Zieliński

marcin


Muzyk, wybitny kompozytor i aranżer, multiinstumentalista. Na co dzień – organista (muzyka klasyczna to jego chleb powszechny), na nie-co-dzień i z zamiłowania – gitarzysta (pasjonuje się zwłaszcza gitarą basową, na której gra w Bandzie). Brał udział w wielu festiwalach organowych w Polsce i na świecie.  Prowadzi zajęcia dla studentów Akademii Muzycznej w Warszawie. Tworzy fantastyczne aranżacje muzyki rozrywkowej.


Anna Judycka

ania

 

Śpiewa, bo lubi. Zawodowo pomaga ludziom jako psycholog i terapeuta, na scenie urzeka widownię swoim wokalem. Jej pasją jest zwłaszcza jazz, poezja śpiewana i piosenka autorska. W przeszłości śpiewała w zespole „Pół na pół”, występowała też solo wykonując własne teksty do napisanej przez siebie muzyki. Artystka recitalowa, laureatka wielu festiwali piosenki śpiewanej, a także telewizyjnego programu „Szansa na sukces”. Od kilku lat związana muzycznie z zespołem OSP Nadarzyn, z którym wykonuje standardy jazzowe. Obecnie przygotowuje koncert w ramach Światowych Dni Młodych w Częstochowie, gdzie jako solistka wystąpi przed kilkutysięczną międzynarodową publicznością.