Blog Detail

Beznazwy-1

AKTYWNE MIASTO SENIORÓW

06 Lip 16
miejscekreatywne
No Comments

Zaproszenie

Fundacja Miejsce Kreatywne i Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają do udziału w projekcie Aktywne Miasto Seniorów, promującym warszawskich Seniorów, jako ludzi aktywnych, pełnych wiedzy, doświadczenia i pasji, dzielących się tymi wartościami z młodszym pokoleniem. Projekt realizowany od lipca do listopada 2016r.

Projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy to kampania promocyjna ukazująca Seniorów, jako ludzi aktywnych i pełnych pasji, oparta na serii zdjęć przedstawiających aktywne osoby 60+ z ich dziećmi/ wnukami. Fotografie będą promowane w Internecie oraz autobusach warszawskiej komunikacji miejskiej. Poprzedzi je profesjonalna sesja zdjęciowa.

Drugim etapem będzie wydarzenie: „Warszawa – moja młodość” –  dzień celebrowania wartości, jakie Seniorzy wnoszą w życie społeczne. Będą to warsztaty o charakterze ogólnomiejskim, w których główną rolę odegrają Seniorzy, zaproszeni do współpracy przez Fundację Miejsce Kreatywne. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez Seniorów dla Seniorów i ich rodzin oraz przyjaciół, a odbędą się w otwartej przestrzeni publicznej w Dzielnicy Wola. Wydarzenie zostanie zorganizowane wokół trzech tematów:

– Smaki mojej młodości (wspólne gotowanie)

– Dźwięki mojej młodości (wspólne międzypokoleniowe śpiewanie)

– Obrazy mojej młodości (stworzenie kolażu – makiety, ze zdjęć przyniesionych przez uczestników)

W celu realizacji pierwszego etapu – kampanii promocyjnej „odczarowującej” społeczny, często stereotypowy, wizerunek osób starszych, Fundacja Miejsce Kreatywne serdecznie zaprasza warszawskich Seniorów do udziału w projekcie i sesji fotograficznej. Oczekujemy osób, które chętnie podzielą się swoją pasją i zechcą za pomocą fotografii „opowiedzieć” o tym, jakie wartości i umiejętności przekazują swoim dzieciom i wnukom. Umiejętność gry na instrumentach, jazdy na rolkach, przyrządzania pysznych potraw czy odpowiedniego doboru krawatu – to tylko niektóre zdolności, jakie Babcia/Dziadek może przekazać swym wnukom. Rzeczywistość jest na pewno o wiele bogatsza i może wiele osób zaskoczyć!

Osoby chętne wziąć udział w sesji zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się 12 lipca, o godz. 17:30 w Księgarni Radio Telewizja, na ul. Generała Andersa 29 (Muranów).

Serdecznie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub e-mailowe:

dr Natalia Kopeć-Panek

tel.: 505 945 474

e-mail: natalia.kopec-panek@miejscekreatywne.org