Nasze warsztaty

1. Warsztat: Roztańczona Warszawa Rodzinna – koncerty/dancingi

Spotkania muzyczno-taneczne, podczas których znakomici polscy muzycy zabiorą uczestników w niezapomniana podróż do Warszawy z dawnych lat – odtworzony zostanie klimat przedwojennego dancingu. Podczas spotkań uczestnicy będą mogli nauczyć się podstawowych kroków najpopularniejszych tańców okresu międzywojennego m.in.: fokstroty, oberki, polki, tanga, walca pod okiem wykwalifikowanych instruktorów tańca. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu najpopularniejszych szlagierów dwudziestolecia międzywojennego. Projekt będzie przełamywał powszechną barierę obcości wobec własnej tradycji, będzie integrował i animował rodziny oraz społeczność lokalną danej dzielnicy. Zadanie będzie łączyło pokolenia poprzez udział wszystkich grup wiekowych. Muzyka dawna w projekcie jest traktowana jako swoisty pretekst, dzięki któremu ludzie mogą poznać się nawzajem, oraz poznać własną tradycję. Muzyka będzie "medium", które inspiruje, rozwija, skłania do refleksji i twórczego wysiłku, które pokazuje zakorzenianie w Polskiej tradycji. Muzykę zapewnią znakomici artyści na stałe współpracujący z Fundacją Miejsce Kreatywne. Zagra TOMASZEWSKY BAND. Tańca uczyć będą profesjonalni tancerze/animatorzy. To fantastyczny sposób na wspólnie spędzony czas.

Czas trwania: 2h

Warsztat jest współfinansowany przez m.st. Warszawa

2.     Warsztat kulinarny

Kreatywna Kuchnia to spotkanie edukacyjno-kulinarne, które rozwija zdrowe nawyki żywieniowe i tworzą więzi rodzinne. Uczestnicy podczas dwu godzinnego warsztatu dowiedzą się jak niezdrowe składniki wymienić zdrowymi zamiennikami, jakie produkty spożywcze wzmacniają nasze zdrowie, jak gotować bez przepisu świetnie bawiąc się do tego w kuchni. W praktyce będą mogli nauczyć się przyrządzania łatwych, tanich, a co najważniejsze zdrowych dań. Uczestnicy dowiedzą się również, jakie kolory w warzywach i owocach korzystnie wpływają na zdrowie. Podczas warsztatu pobudzamy kreatywność dzieci i dorosłych do wspólnego przyrządzania posiłków. Uczymy również, że gotowanie jest okazją do wspólnego spędzania czasu.

Program warsztatów jest autorski i opiera się na najnowszych zaleceniach światowych autorytetów w dziedzinie odżywiania. Niezbędny jest dostęp min. do zaplecza sanitarnego i prądu lub pełnego zaplecza kulinarnego. 

Ilość uczestników: 10-15 z opiekunem.

Wiek uczestników: 4-8

Czas trwania: 2h  

Warsztat jest współfinansowany przez m.st. Warszawa

   
3. Warsztat iluzjonistyczny

Innowacyjne zajęcia połączone z pokazem iluzjonistycznym. Nasz magiczny prowadzący wraz z animatorem zabierze rodziny do świata magii i iluzji. Do miejsca gdzie nie ma kłopotów i wszystko jest możliwe. Młodsze dzieci będą mogły stworzyć sobie własną różdżkę, a starsze oraz rodzice będą mogli nauczyć się prostych trików karcianych.

Rodziny zobaczą również jak w magiczny sposób, za sprawą iluzji, mogą znikać kłopoty i jak może pojawiać się uśmiech na twarzy. Warsztaty dają szansę na spróbowanie czegoś niestandardowego, przeżycia wspólnie fajnej przygody. Dają pretekst do dalszych zabaw i udoskonalania w domu zdobytych na zajęciach podstaw. Pokazują jak systematyczna praca i powtarzanie wraz z nutką sprytu mogą stworzyć niepowtarzalne przeżycia.

Ilość uczestników: 10-15 z opiekunem.

Wiek uczestników: 5-10

Czas trwania: 2h

Warsztat jest współfinansowany przez m.st. Warszawa

 

4. Warsztat kreatywny –  "zabawki z dawnych lat"

Uczestnicy – rodziny z dziećmi tworzą wspólnie zabawki, które były popularne za czasów młodości rodziców i dziadków. Poznają kreatywne rozwiązania na wykonanie niepotrzebnych już lub zużytych rzeczy, które można znaleźć w każdym domu takich jak resztki materiałów, nici, włóczki czy deseczki. Wspólnie przygotują m.in. laleczki z deseczek materiału i włóczki, odpustowe piłeczki z trocinami czy wykonane z papierowego szablonu laleczki i ubranie dla nich Warsztaty będą uczyły, kreatywnego podejścia do zabawy. Będą też pretekstem do rozmowy na temat zabaw w jakie bawili się w dzieciństwie rodzice i dziadkowie. Zajęcia są pretekstem do kontynuowania wspólnej zabawy oraz rozmów w domu. Pokażą jak ważne jest wychodzenie poza standardy myślenia. Dzieci nauczą się, że ie zawsze było tak jak jest dziś i że do dobrej zabawy wcale nie trzeba kupować zabawek, można je stworzyć wspólnie z rodzicami czy dziadkami.

Ilość uczestników: 10-15 z opiekunem.

Wiek uczestników: 3-8

Czas trwania: 2h